Ranking kredytów na 2014 rok

Jakich kredytów potrzebujesz? Interesują Cię:

  • – najlepsze kredyty hipoteczne?
  • – najlepsze kredyty gotówkowe?
  • – najlepsze pożyczki pozabankowe?

Rankingi kredytów są obecnie bardzo popularne. Ludzie chętnie je tworzą, a jeszcze chętniej z nich korzystają. Wielu z nas opiera na ich podstawie swoją decyzję związaną z zaciąganiem kredytu. Czy ranking kredytów powinien mieć dla nas aż tak duże znaczenie?

Ranking kredytów traktuj z przymrużeniem oka

rankingChoćby te były najbardziej obiektywne, choćby zawierały najwięcej danych i choćby były tworzone skrupulatnie jak się tylko da, to nie jesteśmy w stanie uzyskać wiarygodnych wyników. Dlaczego ranking kredytowy może być traktowany ogólnie? Ponieważ jest zbyt wiele czynników świadczących o tym czy coś jest korzystne czy nie.

Jeśli dla jednego liczy się jak najniższa marża, a dla drugiego ważne jest aby rozłożyć kredyt na jak najdłuższy okres czasu, to na jakiej podstawie będziemy oceniali dany kredyt czy dany bank?

Owszem, można tworzyć rankingi bardzo szczegółowe, na przykład: Najlepsze kredyty z najdłuższym okresem kredytowania, jednak wtedy bierzemy pod uwagę tylko jeden czynnik, a to że bank X, który zezwala na kredyt (powiedzmy) 40 lat, proponuje tym samym najwyższą marżę i oprocentowanie, już na pewno korzyścią nie jest.

Nie możemy sobie pozwolić aby jedna cecha w kredycie dyskryminowała inne, dlatego też przy wybieraniu najkorzystniejszych kredytów, powinniśmy brać pod uwagę ogół cech dostosowanych bezpośrednio do nas.

Powinniśmy patrzeć na wysokość raty!

Pojawi się ekspert ds. finansów, który stwierdzi, że jedynym istotnym czynnikiem w kredytach jest wysokość raty i to na tę kwestię powinniśmy zwracać uwagę w rankingach, porównywarkach itd. Nie można się z tym bezwzględnie zgodzić, gdyż w rankingach jakie widzimy, najczęściej podawane są tzw. oferty z gwiazdką. Oznacza to, że aby otrzymać ofertę z taką ratą, trzeba spełnić szereg warunków, które są wymagane. Mogą to być na przykład:

  • – posiadanie konta bankowego w danym banku,

  • – założenie lokaty w danym banku,

  • – wykupienie ubezpieczenia,

  • – i inne warunki.

Dlatego sami widzicie, że nie jest łatwo o najlepszą ofertę i rankingi, a także porównywarki są bardzo ogólne.

Jeśli mamy wątpliwości co do najlepszej oferty kredytu, zawsze warto udać się do doradcy finansowego, który na podstawie naszych możliwości i potrzeb, dobierze dla nas najkorzystniejszą ofertę dowolnego kredytu.

Powodzenia!

One thought on “Ranking kredytów na 2014 rok

  1. Bartłomiej

    W mojej opinii rankingi kredytów są niezwykle przydatne oraz pożyteczne. Jeżeli ranking sporządzony jest profesjonalnie oraz z rzetelnych informacji, potencjalny klient ma fantastyczną próbę rozeznania, który bank oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie, a co za tym idzie, potencjalny klient może wziąć korzystny dla niego kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *