Nowoczesna porównywarka kredytów

Wiele portali internetowych o tematyce finansowej, chwali się nowoczesnymi porównywarkami kredytów. W dzisiejszym świecie, liczy się szybkość podejmowania decyzji, ale także dopasowanie tych decyzji do nas. Każdy chciałby otrzymać kredyt w 100% dopasowany do naszych potrzeb. Banki oferują wiele dodatków, udogodnień i możliwości (jak choćby dodatkowe ubezpieczenia kredytów), jednak nie każdy z nas chce z nich korzystać. Inaczej będzie też zaciągać kredyt na 12 miesięcy a inaczej na 10 lat, a każdy w tym przypadku ma nieco inne upodobania. Czy istnieje zatem nowoczesna porównywarka kredytów, która dopasuje najlepszy dla nas kredyt? Sprawdźmy.

Nowoczesna porównywarka kredytów w Bankier.pl?

Po wnikliwych poszukiwaniach w wyszukiwarce, znaleźliśmy kilka mniejszych i większych porównywarek kredytowych. Jedną z popularniejszych oferuje serwis Bankier.pl http://www.bankier.pl/finanse/kredyty/gotowkowe/

bankier

Screen ze strony bankier.pl z dnia 01.07.2014

Wystarczy wpisać kilka informacji takich jak kwota kredytu która nas interesuje, sugerowany czas kredytowania, rodzaj rat, a także kilka dodatkowych informacji, jak choćby to czy chcemy kredyt z dodatkowym ubezpieczeniem czy też nie.

Po kliknięciu porównaj oferty, powinniśmy otrzymać pewnego rodzaju ranking kredytów dopasowanych do naszych wcześniejszych ustaleń. Brzmi to jak rasowa porównywarka kredytowa, jednak co na to realia?

Czy porównywarka kredytów działa?

Nie da się jednoznacznie ocenić porównywarki jako „złej” czy „niewłaściwej” i pomimo dobrych chęci założycieli tego typu porównywarek, realia często bywają nieco odmienne. Czy serwisy porównujące kłamią? Nie, jednak otrzymujemy dane bardzo ogólne. Są to informacje handlowe w „najkorzystniejszej dla klienta opcji”. Co to oznacza? A mianowicie to, że marża i oprocentowanie w takiej ofercie są najkorzystniejsze dla klienta, jednak aby je otrzymać w ostatecznej ofercie, trzeba byłoby spełnić szereg warunków, takich jak choćby posiadanie konta bankowego, posiadanie dobrej historii kredytowej, odpowiedniego zabezpieczenia itp.

Pamiętaj, że tego typu informacje handlowe jakie prezentuje nowoczesna przeglądarka kredytów, mogą być jedynie prezentacją.

Wnioski

Do ogólnego korzystania z porównywarek kredytowych oczywiście zachęcamy, jednak należy pamiętać aby nie sugerować się nimi w 100%, gdyż te mogą być ogólne i nie uwzględniają wielu istotnych czynników. Owszem – porównywarki mogą być dla nas pewnego rodzaju drogowskazem. Mając 5 – 10 wstępnych propozycji, możemy samodzielnie zatelefonować do tych banków, lub udać się bezpośrednio do placówki, gdzie pracownik banku obliczy naszą zdolność kredytową. Dlatego warto z nich korzystać z lekkim przymrużeniem oka.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *